• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • Telefon554-569-498
  • E-mailkontakt@ alterego.info.pl

Jakie wybrać lampy, by mieć przytulny salon

Jak zaaranżować miły i przytulny salon? Salon to najważniejsze pomieszczenie w każdym domu, dlatego warto się zastanawiać nad tym, jak dobrać tam źródła światła, by przygotować sobie rzeczywiście wyjątkowe oświetlenie. Dobrze będzie wiedzieć, gdzie jakie lampy mogą się znaleźć, by ten efekt był możliwie jak najlepszy. Chodzi o tworzenie przytulnego klimatu wnętrza oraz salonu, który będzie w stanie w ten sposób zachęcać do rodzinnych spotkań. Salon i jego oświetlenie to oczywiście dwie rzeczy, o których musimy myśleć, gdy chodzi o aranżację. Lampy mogą bowiem zagwarantować nam taką atmosferę, że będziemy się we wnętrzu czuli dużo lepiej. Jeśli chcemy mieć przytulną atmosferę to dobrze sprawdza się kilka mniej intensywnych źródeł.

Nie jest tak, że obowiązkowym elementem jest żyrandol Jak oświetlenie zmieni salon? Jeśli znamy takie zasady, dzięki którym salon może stać się miejscem bardziej przyjemnym to na pewno warto je wykorzystywać. Zawsze trzeba dążyć do tego, by stworzyć naprawdę doskonałe światło. W dużej mierze światłem można czarować wnętrza i to pozwala na budowanie wyjątkowego klimatu. Dzięki temu wszyscy będą się doskonale czuli. W momencie, gdy zastosuje się lampy z kloszami transparentnymi to będą dawały one jasne światło, które będzie rozproszone i salon będzie nieco większy.

Kierując światło w sufit można liczyć na to, że pomieszczenie optycznie będzie większe. Jeśli natomiast lampa umieszczona jest nisko a światło kierowane jest do dołu to będzie można zmniejszyć optycznie pomieszczenia. Jeśli mamy korytarz, który jest długi to warto go estetycznie poprawić umieszczając światło, które będzie padać na jego dłuższą ścianę. Światło, które będzie przy lustrze to fajny element, który buduję grę świateł. W ten sposób estetycznie nasze wnętrza będą wyglądały na większe. Przy nastrojowym klimacie najlepiej sprawdzać się będą takie klosze, które nie przepuszczają mocno światła, ponieważ w ten sposób mniejsza ilość pomieszczenia jest oświetlona. Nie można unikać lamp, które mają odważne kolory czy kształty. Jest to tak naprawdę fajny pomysł, ponieważ tak wyglądające oświetlenie będzie w stanie zapewnić, że nasze mniej atrakcyjne elementy nie będą widoczne.

Weronika Alek

Kierownik produkcji magazynu ta temat aranżacji światła w pomieszczeniach.