• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • Telefon554-569-498
  • E-mailkontakt@ alterego.info.pl

Oświetlenie w salonie

Jak dobrze oświetlić salon? Należy powiedzieć wyraźnie, że salon to takie miejsce, którego oświetlenie musi być doskonale wykonane. Pełni ono funkcję dekoracyjną ale także praktyczną. Dzięki temu, że w świetle możemy cieszyć się właściwościami plastycznymi to otrzymujemy różnorakie formy estetyczne, ponieważ uda się do salonu coś interesującego dobrać. Przez takie światło mały salon może wyglądać dużo lepiej i stworzy się tam wyjątkową miłą atmosferę. Lampy mają obecnie ciekawe wzornictwo, dzięki czemu można szukać czegoś odpowiedniego dla siebie. Sposób na salon Jeśli będziemy chcieli przygotować rozmieszczenie punktów świetlnych to warto myśleć o tym, by dało się stworzyć wyjątkowe wrażenie większego salonu. Najważniejszą kwestią będzie oczywiście przygotowanie lamp, które będą kierowały światło tak, że estetycznie wszystko będzie wyglądało lepiej.

Najlepiej, jeśli światło pada na sufit, ponieważ w ten sposób można optycznie zwiększyć mały salon. Dobrze prezentują się zawieszone oprawy, ponieważ można w ten sposób optycznie zwiększyć wysokość salonu. Wydłużenie będzie możliwe, jeśli światło będzie padało pionowo do podziału ścian. Gdy chcemy salon poszerzać to powinniśmy kierować światło na nieco dłuższe ściany. Dobrym rozwiązaniem do wąskich salonów może być również układanie światła we wnękach, które są ukrywane. Czasami dobrze sprawdzi się podświetlenie obrazów czy też półek. Jeśli wybieramy lampy przeźroczyste to będzie można unikać wrażenia ciężkości w salonie. Światło dobrane do kolorów w salonie To jak będzie odbierane światło w salonie zależy między innymi od tego jakie są barwy w naszych wnętrzach. Gdy chcemy mieć optycznie większy salon to najlepiej będzie wybrać gładką fakturę ponieważ w ten sposób odbije się światło. Salon, w którym mamy pogodne barwy nie musi być tak dużo światła. Można stawiać w związku z tym na funkcje bardziej o charakterze ozdobnym.

Nieco inaczej będzie w momencie, gdy mamy ciemne matowe kolory czy dekoracje robione z drewna albo kamienia. Takie barwy pochłaniać będą światło i tym samym będzie można stosować nieco mocniejsze natężenie. Jeśli występują zwykłe żarówki to mamy ciepłe światło, które wpływać będzie na rozświetlenie naszego salonu. Jeśli chcemy uzyskiwać inny efekt to można tam przygotować refleksy, które będą połączone ze świetlówkami. Nie można lamp unikać, szczególnie gdy mają efektywny kształt, ponieważ przyciąga on wzrok i nie będą widoczne tak bardzo te elementy, które mogą wyglądać źle.

Edyta Niedziałek

Designer lamp i kinkietów do wnętrza - Łódź