• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • Telefon554-569-498
  • E-mailkontakt@ alterego.info.pl

Jaka lampa do salonu, kuchni, sypialni?

Jakie modele lamp wybrać do domu? Wydaje się, że oświetlenie to taki element podstawowy, który odpowiada za nastrój wnętrz. Dzięki niemu kształtuje się funkcjonalność. Jeśli uda się należycie wybrać lampy do salonu czy kuchni będzie można oczekiwać, że znaczenie tych pomieszczeń zostanie należycie pokazane. Dobrze będzie znać różnorakie wskazówki, dzięki którym możliwe będzie przygotowywanie posiłków wygodniej czy wypoczywanie. Oświetlenie może podkreślać zalety jakie są w danym wnętrzu. Gdy wszystko będzie dobrze zaplanowane to tak naprawdę pomieszczenia zwiększą się optycznie. Jeśli bierze się pod uwagę estetyczny wygląd lamp i różne kolory światła to tak naprawdę cały wygląd pomieszczeń może zostać poprawiony. Najważniejsze zawsze jest oświetlenie główne a potem miejsce na różnorakie dodatki.

W dużych mieszkaniach sprawdza się oczywiście żyrandol, jeśli jednak mamy mały salon to lepiej wyglądać będzie plafon czy światła w formie halogenów. Kluczowy element to zawsze idealne dopasowanie lampy ponieważ od tego zależy czy całe pomieszczenia będą dobrze oświetlone. Dla wielu osób salon staje się również zakątkiem czytania książek i dlatego w takich przypadkach oczywiście należy postawić na przygotowanie odpowiedniej lampki stojącej, dzięki której rzeczywiście będzie nam tam wygodniej czytać książki. Lampa do kuchni Kuchnia będzie dobrze przygotowana, jeśli wprowadzimy tam różne źródła światła. Oświetlenie sufitowe będzie dopasowane dobrze, jeśli wypełni nam całe wnętrze i sprawi, że klimat będzie tam przyjemny. Warto także przygotowywać sobie takie lampy, które będą oświetlać blaty, ponieważ dzięki temu wykonywanie różnych czynności stanie się łatwiejsze.

Część jadalna może być oświetlona przez specjalne wiszące lampy oraz takie, które będą na ścianach w różnej odległości. Lampa do sypialni Oświetlenie w sypialni powinno przede wszystkim tworzyć wyjątkowy klimat i jak się wydaje na to należy przede wszystkim zwracać uwagę. W związku z tym umieszcza się tam najczęściej jakieś delikatne światło. Nie będą oczywiście potrzebne bardzo mocne źródła światła. Często umieszcza się dodatkowe oświetlenie punktowe, które sprawdzi się przy wykonywaniu różnych czynności. Jeśli czytamy książki w sypialni to wydaje się, że dobrym rozwiązaniem będą specjalne lampki, które mają regulowaną moc światła, a jednocześnie przygotowane są tak, że można strumień światła kierować w zależności od potrzeb. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie, które warto wykorzystać, ponieważ dzięki temu wszystko będzie można oświetlić tak, że będziemy zadowoleni od strony praktycznej i takie oświetlenie pozwoli nam korzystać wygodnie z całego mieszkania.

Roman Knowski

Architekt, o specjalności oświetlenie wnętrz - Elbląg.