• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • Telefon554-569-498
  • E-mailkontakt@ alterego.info.pl

Kinkiety - Do salonu i łazienki

Kinkiety w łazience Kinkiety przed laty traktowane były raczej jako taki element, który bardziej szpecił. Obecnie jednak przechodzą one renesans i znów stają się popularne. Obecnie są to już eleganckie, małe lampy, które mają bardzo wielu zwolenników. W stylizacji wnętrz kinkiety obecnie coraz częściej są już wykorzystywane. Szczególnie w krajach Skandynawskich ich wprowadzenie do wnętrz to często spotykane rozwiązanie. Małe lampki o takim charakterze będą praktycznie do każdego wnętrza pasować.

Wyglądają naprawdę bardzo elegancko, mogą mieć ładne abażury czy metalową formę. Sprawdzają się również w wielu przypadkach jako oświetlenie kuchenne. Kinkiety do łazienki mogą być umieszczone blisko lustra albo umywalki. Mogą pełnić swoją istotną role praktycznie w każdym pomieszczeniu. Dzięki nim będzie wyjątkowy nastrój i forma dekoracji. Kinkiety do sypialni – dlaczego są idealnym rozwiązaniem? W sypialni przygotowuje się takie światło, które nie będzie szczególnie mocne, raczej delikatne, ciepłe. W ten sposób budować można klimat pomieszczeń a to sprzyjać będzie odpoczynkowi. Nie możemy zapominać o tym, że sypialnia to także takie miejsce, gdzie często czyta się książki.

Najlepszym rozwiązaniem będzie łączenie kilku źródeł światła. Dlatego właśnie wtedy kinkiety sprawdzą się świetnie, ponieważ dadzą nam odpowiednią ilość światła do czytania. Mają one wyjątkowe delikatne światło. Można oczywiście wprowadzić również światło z lampek nocnych. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kinkietów ze ściemniaczami, ponieważ w ten sposób można dopasować odpowiednio intensywność i moc światła do danej chwili. Jeśli można regulować kąt padania to na pewno fajne i praktyczne rozwiązanie. Sama lampa musi również być estetycznie dopasowana do aranżacji wnętrza. Kinkiety do sypialni będą dawać odpowiednie do czytania książek światło i staną się ozdobą do każdego pomieszczenia, dlatego wszystko będzie wyglądało naprawdę bardzo dobrze.

Weronika Alek

Kierownik produkcji magazynu ta temat aranżacji światła w pomieszczeniach.