• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • Telefon554-569-498
  • E-mailkontakt@ alterego.info.pl

Kinkiety i ich zalety

Dla czego warto zakupić kinkiety? Kinkiety to rozwiązania, które coraz częściej znajdują się w centrum zainteresowania wszystkich tych osób, które zastanawiają się nad ciekawym oświetleniem domu i udekorowaniem ściany. Oczywiście, ich wybór jest uzależniony od wielu czynników i nie zawsze jest zadaniem prostym. Wśród osób stawiających na kinkiety dominują te, które interesują się rozwiązania stanowiącymi połączenie nowoczesności i klasyki. Rozwiązania takie idealnie współgrają z przestrzenią i stanowią interesującą, a jednocześnie stonowaną ozdobę. Oświetlenie niezmiennie pozostaje ważnym elementem wystroju wnętrz. Na rynku istnieje wiele rozwiązań oświetleniowych, nadal największą popularnością cieszą się jednak kinkiety.

Dzieje się tak między innymi dlatego, że pozwalając na efektywne zagospodarowanie przestrzeni kinkiety zakładają jedynie minimalne wykorzystanie powierzchni. Osoby, które zastanawiają się nad tym, jaki kinkiet wybrać często bywają zaskoczone zarówno bogactwem, jak i różnorodnością tego, co mogą znaleźć na runku. Oczywiście, najczęściej w sprzedaży pojawiają się klasyczne rozwiązania o nieskomplikowanej budowie, ich znakiem rozpoznawczym jest bowiem przede wszystkim funkcjonalność. Prostota kształtu takich kinkietów ma i ten plus, że mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami uniwersalnymi, a tym samym idealnie komponującymi się w niemal każdą przestrzeń bez naruszania stylu, jaki w niej obowiązuje. Nie brakuje również rozwiązań awangardowych wysoko cenionych przede wszystkim przez entuzjastów określonego pomysłu na wystrój wnętrz. Kinkiety tego rodzaju są bardziej rozbudowane, na uwagę zasługuje zaś i to, że potrafią zachwycać tak wielością, jak i oryginalnością wykorzystywanych motywów.

Ciekawym rozwiązaniem są również kinkiety, które swoją konstrukcją nawiązują do tych stylów, w przypadku których można powiedzieć, że czas ich świetności przeminął. Pozwalają one na wzbogacenie wnętrza i jawią się jako rozwiązania interesujące. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o kinkietach stylizowanych na barokowe oraz renesansowe, sprawdzają się bowiem znakomicie nie tylko na ścianach dworków i hoteli, ale również wielu salonów. Osoby o szczególnie wysublimowanym guście mogą też liczyć na rozwiązania wykonywane na specjalne zamówienie. W tym przypadku trudno już mówić o jakichkolwiek ograniczeniach, decydującą role odgrywają bowiem potrzeby klienta. Same materiały, z których wykonane są kinkiety również mogą być różne. Dominuje mosiądz i drewno, popularnością cieszy się jednak również szkło i kryształ.

Weronika Alek

Kierownik produkcji magazynu ta temat aranżacji światła w pomieszczeniach.