• Godzinny otwarciaPon - Pt 8.00 - 18.0
  • Telefon554-569-498
  • E-mailkontakt@ alterego.info.pl

Rodzaje kinkietów

Rynek produktów oświetleniowych w tym momencie jest bardzo dobrze rozwinięty i ciekawych opcji znajdziemy masę. Swoje miejsce na tym rynku mają również kinkiety. One również pozwalają nam na stworzenie ciekawych estetycznie form. Wiele osób nawet nie będzie zdawać sobie sprawy z tego, że zanim pojawiły się lampy naftowe w większości miejsc wykorzystywane były właśnie kinkiety jako lampy olejowe. Obecnie stosuje się kinkiety jako element oświetlający mieszkania, domy czy instytucje publiczne.

Lampy te są zróżnicowane estetycznie, a producenci starają się oferować nam coraz więcej doskonałych propozycji. Wybór kinkietów jest znaczący i dlatego jeśli udajemy się do sklepu na zakupy powinniśmy sprawdzić co jest tam dostępne dla nas. jest to ważna sprawa, o której należy pamiętać, ponieważ dzięki temu zakup stanie się łatwiejszy.

Światło z oprawy

Kinkiety to lampy, które stosuje się najczęściej jako oświetlenie wspomagające. Intensywność padającego z niego światła zmieniać będzie można w zależności od oprawy. Kinkiety wykonuje się z materiałów, które światło przepuszczają delikatnie. Mogą one roztaczać wokoło siebie delikatny blask. Kinkiety w oprawach nieprzeźroczystych mogą odbijać światło i kierują je tak jak lampa będzie ustawiona. Można przez nie kierować światło w takie miejsce, gdzie będziemy chcieli go jak najwięcej mieć.

Kształty oraz formy kinkietów

Kinkiety mają wiele ciekawych form, przygotowywane są ze szkła, drewna, metalu oraz innych materiałów. Najczęściej klienci decydują się na kupowanie kinkietów jednocześnie z lampą na sufit. W ten sposób pod kątem aranżacji będziemy mieli spójne rozwiązania i nie będzie się trzeba obawiać, że dojdzie do pomieszania styli. Kiedyś stosowano formy w kształcie półmis. Dziś raczej wybiera się estetykę nowoczesną i dlatego zaczynają się pojawiać także kwadraty czy prostokąty oraz niestandardowe kształty. Jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza stosuje się rozwiązania o minimalistycznym charakterze. Klosz nie może być znacznie rozbudowany.

Edyta Niedziałek

Designer lamp i kinkietów do wnętrza - Łódź